L.A. CETTO CHARDONNAY 2011

L. A. CETTO
VALLE DE GUADALUPE, BAJA CALIFORNIA, MEXIKO

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Vinařství založil Ital Angelo Cetto a obchod vínem započal roku 1930. V roce 1980 koupil několik malých vinařství a dnes je odpovědný za více než polovinu mexické produkce vína. Cetto obhospodařuje 2,500 akrů vinic v regionu Baja California; taktéž se zabývá produkcí tequily a olivového oleje

Barva: Slámově žlutá se zlatavými odlesky.

Vůně: Citrusů a tropického ovoce jako je ananas a guava s krémovými tóny mléka.

Chuť: Svěží a výrazná chuť ovoce doprovázená vanilkovými tóny.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Mořské plody, bílá masa, sýry, jemně kořeněná jídla a také skvělé jako aperitiv.

Ideální teplota podávání: 12°C

Analytika vína: Alkohol: 12 %

Pár slov o Chardonnay:
Chardonnay je bílá odrůda, jejíž hrozny se vyznačují zelenou slupkou. Původ má v Burgundsku, vinařském regionu východní Francie, ale v současnosti je pěstována po celém světě, od Anglie po Nový Zéland. Chardonnay je samo o sobě velice neutrální, se škálou aromat a chutí, obvykle spojovaných s vlivem místa původu a použití sudu. Je vinifikováno mnoha různými styly, od elegantních minerálních vín ze Chablis po plná, máslová Mersault a vína z Nového světa s tóny tropického ovoce. Chardonnay je po celém světě využíváno jako důležitá složka pro šumivá vína, včetně Champagne.