ISABELO PINOTAGE 2009

WESTERN CAPE
JIŽNÍ AFRIKA

Odrůda: 100% Pinotage

Historie: Společnost Imbuko se nachází uprostřed farmy Uitkyk a trvale zaměstnává 11 lidí. Jedna velká a šťastná rodina, starající se o letitou tradici. Provádí práce na vinici čistě v duchu optimálního vinohradnictví a je první, jejíž etikety jsou registrovány institutem SAWIS. Optimální vinohradnictví je založeno na principu poznání potřeb dneška, aniž bychom nerespektovali právo dalších generací na to samé. Polosladké víno Iswithi Pinotage a Moscato jsou jejich nejprodávanějšími produkty. Celý proces, od vinice až po víno v lahvi, se odehrává přímo na farmě.
Barva: Temně rudá.

Vůně: Elegantní po třešních a malinách, jemně kořeněná.

Chuť: Delikátní tóny tmavých bobulí a banánu, s dobře zakomponovaným vjemem dubové vanilky, závěr je měkký a dlouhý.

Zrání: 10 měsíců v dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Vhodné pro gurmánskou kuchyni.

Potenciál stárnutí: 3-4 roky.

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Parametry:
Obsah alkoholu: 14%.

Pár slov o Pinotage:
Pinotage je typickou modrou odrůdou Jižní Afriky, kde byla vyšlechtěna v roce 1925 jako kříženec odrůd Pinot noir a Cinsault (syn. Hermitage). Dává temně rudá vína s tóny kouře, ostružin a zeminy, někdy s nuancemi banánu a tropického ovoce. Bývá ale kritizována za to, že někdy vykazuje ve vůni stopy acetonu. Pinotage je často přidávána do cuvée, dělají se z ní fortifikovaná vína a taktéž červené sekty. Isabelo Pinotage je vyrobeno striktně přírodními cestami právě proto, aby byly zachovány a vyzdvihnuty typické znaky této odrůdy.