HACIENDA GRIMÓN CRIANZA 2010

HACIENDA GRIMÓN

HACIENDA GRIMÓN CRIANZA 2010
HACIENDA GRIMÓN
RIOJA D.O.C.a, ŠPANĚLSKO

Odrůda: 85% Tempranillo, 10% Garnacha, 5% Graciano

Historie: Vinařství Hacienda Grimón založili v roce 1998 bratři Francisco a Eliseo Oliván. Jejich malé rodinné vinařství o rozloze 25 hektarů leží v údolí Valle del Jubera, v srdci oblasti Rioja D.O.C.a. Hektarový výnos je silně redukován na 5.500 kg/1ha s důrazem na prvotřídní kvalitu hroznů, jež jsou sbírány ručně.

Barva: Jasná, intenzivní granátová barva.

Vůně: Lesní červené ovoce doplněné příjemnými tóny grapefruitu a toustu.

Chuť: Červeného ovoce a citrusů s příjemnou kyselinkou, jemnými taniny a dlouhou elegantní dochutí zralého ovoce a pražené kávy.

Zrání: 14 měsíců v dubových sudech (40% francouzské, 60% americké)

Snoubení s jídlem: Ideální k dančímu a jehněčímu masu a jemným sýrům.

Potenciál stárnutí: -

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Analytika vína: Alkohol: 13,5 %

Pár slov o Tempranillo:
Tempranillo je odrůda s téměř černými hrozny, obecně pěstovaná pro výrobu plných červených vín ve své domovině, Španělsku. Je hlavní odrůdou v oblasti Rioja a je často nazývána „královskou odrůdou Španělska“. Její jméno je zdrobnělinou španělského „temprano“ („raný”), v závislosti na skutečnosti, že dozrává o několik týdnů dříve, než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z Tempranilla se mohou pít mladá, ale ta nejdražší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají rubínovou barvu, aroma květin a bobulového ovoce, švestek, tabáku, vanilky, kůže a bylin.

Běžná cena: 283 Kč za láhev
Cena pro členy: 226 Kč za láhev

Můžete si objednat na members@clubdelvino.cz nebo volejte na tel. č. 222 210 648