HACIENDA ARAUCANO CABERNET SAUVIGNON 2006

GRAN ARAUCANO CABERNET SAUVIGNON 2006
CENTRAL VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon

Historie: Hacienda Araucano jako mikrovinařství usiluje o produkci limitovaného množství vín té nejvyšší kvality. Colchagua Valley je vysněným místem pro pěstitele modrých odrůd. V roce 2000 zde zakoupili 200 ha pozemků, které nikdy dříve nebyly využívány pro pěstování vína a započali s osazováním vinic. Následně vybudovali butikové vinařství, nedaleko historické vísky Lolol (30 km západně od Santa Cruz a 300 km jižně od Santiaga), kde v roce 2002 vyrobili svůj první ročník vína.

Barva: Krásná, intenzivní rubínová.

Vůně: Bohatost tónů červeného ovoce a vanilky v harmonickém propojení dává vínu komplexní a svěží projev.

Chuť: Velmi intenzivní, s mimořádně kvalitním, skvěle integrovaným taninem.

Zrání: 18 měsíců v sudech s maximální péčí.

Snoubení s jídlem: Skvělý doplněk k jehněčímu, hovězímu, vepřovému a těstovinám.

Ideální teplota podávání: 17 – 18°C

Analytika vína: Alkohol: 13 %, Kyseliny: 3.4 g/l, Zb. cukr: 2.6, pH: 3.91

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.