GRAN RESERVA SAUVIGNON BLANC 2010

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: Sauvignon blanc 100%

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Světlá, zelenkavě žlutá.

Vůně: Elegantní po limetách a tropickém ovoci s bylino-minerálními tóny.

Chuť: Intenzivní, s křupavou a harmonickou kyselinkou, která zaručuje dlouhou dochuť.

Snoubení s jídlem: Mořský vlk, korýši, krevety, humr, pstruh, tuňák a sushi.

Zrání: 6% vína zrálo v použitých sudech z Bordeaux a leželo 3 měsíce na kalech, stejně jako zbylých 94%, které kvasilo v nerezu.

Ideální teplota podávání: 8° – 10°C

Analytika vína: Alkohol 13.5%; pH 3.21; Kyseliny: 8.85 g/l

Pár slov o Sauvignonu Blanc:
Hrozny Sauvignonu blanc mají zelenou slupku. Odrůda pochází z regionu Bordeaux v jižní Francii a její název je odvozen od francouzského sauvage („divoký”) a blanc („bílý”), díky svému historickému původu. Je vysázena v mnohých vinařských regionech světa a dává pikantní, suchá a osvěžující bílá vína. Společně s odrůdou Riesling byl Sauvignon jednou z prvních ušlechtilých odrůd, lahvovaných v obchodovatelném množství pod šroubovým uzávěrem, převážně producenty z Nového Zélandu. Víno je vhodné konzumovat mladé, neboť zráním nezískává na kvalitě, vyjma některých v sudu vyzrávajících vín z Pessac-Leognan a Graves v Bordeaux, jež mohou následně zrát i patnáct let. Suché a sladké bílé Bordeaux, kde hlavní odrůdovou složkou je právě Sauvignon blanc, je opravdovým chuťovým zážitkem.

Cena pro členy: 332 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV