GRAN RESERVA MALBEC 2009

BODEGA ALTA VISTA
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Rodina d’Aulan vyrábí vína v několika vinařských regionech po celém světě, od Francie – místa svého původu – až po Maďarsko a Argentinu, kde v roce 1998 založila Alta Vistu. Vinařství se nalézá v srdci Chacras de Coria, 15 km jižně od Mendoza city. Tvoří jej historická budova, postavená roku 1899, plně zrekonstruovaná roku 2003, se špičkovou vinařskou technologií. Vinařství vyčnívá nad ostatními díky používání malých tanků, jež umožňují produkci vysoce kvalitních vín.

Barva: Hluboká, purpurová.

Vůně: Disponuje kořenitým aroma, spolu s čerstvým, zralým ovocem a animálními tóny.

Chuť: Vykazuje čerstvý atak a úžasnou otevřenost, stejně tak i měkké taniny a dlouhý závěr.

Zrání: 100% vína zraje v malých dubových sudech z Francie, po dobu 12 měsíců.

Snoubení s jídlem: Ideální s červeným masem a pikantními pokrmy.

Potenciál stárnutí: 4 – 8 let

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Analytika vína: Alkohol: 15,5%; Kyseliny: 5.92 g/l; Zbytkový cukr: 3.06 g/l

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.