GRAN RESERVA DEL FIN DEL MUNDO 2008

DEL FIN DEL MUNDO
NEUQUÉN, PATAGONIA, ARGENTINA

Odrůda: 33% Malbec, 29% Cabernet Sauvignon, 23% Merlot, 15% Cabernet Franc

Historie: Mystika, obklopující tato vína, vychází z místa původu tohoto vinařství: rozsáhlé Patagonie v Argentině. Bodega Del Fin del Mundo je od roku 1996 průkopníkem v provincii Neuquén a objevitelem nového vinařského regionu. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína.

Barva: Temně rudá barva.

Vůně: Vůně zralého červeného ovoce s černým pepřem a dotekem vanilky.

Chuť: Vyvážené víno s chutí šťavnatých červených bobulovin, středně plným tělem, jemným dotekem dubového sudu a dlouhou dochutí.

Zrání: 12 měsíců, 70% ve francouzských dubových sudech a 30 v amerických dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Hovězí steaky, skopové maso, zvěřina.

Potenciál stárnutí: 8 let

Ideální teplota podávání: 18°C

Analytika vína: Alkohol: 14,5%; Kyselost: 5,10 g/l; Zbytkový cukr: 3,20 g/l; pH: 3,7

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Původ Cabernetu Sauvignonu po mnoho let není přesně znám. Je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se snad ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšířil přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Nejlepším Cabernetu Sauvignon produkuje vína s hlubokými tmavými barvami, které nabízejí komplexní vůně a koncentrované aromatické látky, od ostružin, crème de cassis, černé třešně, ostružiny, borůvky, tabák a cedrové dřevo.