GESTOS MALBEC 2010

FINCA FLICHMAN
GESTOS MALBEC 2010
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 50% Malbec (700 m.n.m.), 50% Malbec (1100 m.n.m.)

Historie: První vinice dal vysadit roku 1873 v oblasti Barrancas provincie Maipú v Mendoze Sami Flichman, visionářský průkopník. V roce 1910 rodina Flichman slavnostně znovuotevřela doménu pod názvem Finca Flichman. Sami byl následován svým synem, který vystudoval enologii ve Francii a využil nabyté znalosti k tvorbě prémiových vín. Nejlepším exponátem bylo víno Caballero de la Cepa, jedno z nejznámějších a nejrespektovanějších argentinských vín.

Barva: Intenzivní rubínová.

Vůně: Kombinuje tóny ovoce (švestky) s delikátním vjemem dubu, koření a čokolády.

Chuť: Koncentruje v sobě ovoce a koření, dochuť je dlouhá a zakulacená.

Snoubení s jídlem: Grilovaná červená masa, hovězí a jehněčí

Ideální teplota podávání: 16 – 18 °C

Potenciál stárnutí: 5 – 8 let

Analytika vína: Alkohol: 14 %

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.