FINJA VIEJA CRIANZA 2009

VINICOLA DE CASTILLA S.A.

FINJA VIEJA CRIANZA 2009
VINICOLA DE CASTILLA S.A.
LA MANCHA, ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Tempranillo z oblasti La Mancha

Historie: Vinařství hospodaří na více než 40 ha vinic v největší oblasti na světě, La Mancha. Za několik desítek let existence získali více jak 600 ocenění po celém světě. Pěstují jak bílá, tak i červená vína, např. Airen, Macabeo, Chardonnay, Tempranillo, Syrah nebo Petit Verdot. Jejich nejlepší vína jsou v řadách Finca Vieja a Seňorio de Guadianeja a vyrábí se z hroznů Tempranilla.

Barva: Nazrálá, světle červená.

Vůně: Nazrálá, živočišná, jehličí a popadané listí.

Chuť: Středně plná, suchá, sametové taniny, kratší dochuť.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Výborná kombinace bude s jehněčím a dušeným hovězím masem.

Potenciál stárnutí: 2 roky

Ideální teplota podávání: 16 – 18 ºC

Analytika vína: Alcohol: 13%

Pár slov o Tempranillo:
Tempranillo je odrůda s téměř černými hrozny, obecně pěstovaná pro výrobu plných červených vín ve své domovině, Španělsku. Je hlavní odrůdou v Rioja a je často nazývána „královskou odrůdou Španělska“. Její jméno je zdrobnělinou španělského „temprano“ („raný”), v závislosti na skutečnosti, že dozrává o několik týdnů dříve, než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z Tempranilla se mohou pít mladá, ale ta nejdražší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají rubínovou barvu, aroma květin a bobulového ovoce, švestek, tabáku, vanilky, kůže a bylin.

Cena pro členy: 177 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV