FINCA VIEJA RESERVA 2006

VINICOLA DE CASTILLA S.A.

FINCA VIEJA RESERVA 2006
VINICOLA DE CASTILLA S.A.
LA MANCHA D.O., ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Tempranillo

Historie: Vinařství hospodaří na více než 40 ha vinic v největší oblasti na světě, La Mancha. Pěstují jak bílá, tak i červená, např. Airen, Macabeo, Chardonnay, Tempranillo, Syrah nebo Petit Verdot. Jejich nejlepší vína jsou v řadách Finca Vieja a Seňorio de Guadianeja a vyrábí se z hroznů Tempranilla.

Barva: Temná, třešňově červená.

Vůně: Tóny jehličí a borovicové kůry a zralých ostružin.

Chuť: Jemná, elegantní s vyzrálými taniny.

Zrání: 12 měsíců v amerických dubových sudech a min. 24 měsíců na láhvi.

Snoubení s jídlem: Jehněčí kotletky či hovězí na grilu, dušená masa, zvěřina.

Ideální teplota podávání: 16-18ºC

Analytika vína: Alcohol: 13,5%

O odrůdě Tempranillo:
Tempranillo je odrůda s téměř černými hrozny, obecně pěstovaná pro výrobu plných červených vín ve své domovině, Španělsku. Je hlavní odrůdou v Rioja a je často nazývána “královskou odrůdou Španělska”. Její jméno je zdrobnělinou španělského “temprano” (“raný”), v závislosti na skutečnosti, že dozrává o několik týdnů dříve, než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z Tempranilla se mohou pít mladá, ale ta nejdražší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají rubínovou barvu, aroma květin a bobulového ovoce, švestek, tabáku, vanilky, kůže a bylin.

Cena pro členy: 201 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV