FINCA VIEJA GRAN RESERVA 2001

VINICOLA DE CASTILLA S.A.

FINCA VIEJA GRAN RESERVA 2001
VINICOLA DE CASTILLA S.A.
LA MANCHA D.O., ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Tempranillo

Historie: Vinařství hospodaří na více než 40 ha vinic v největší oblasti na světě, La Mancha. Za několik desítek let existence získali více jak 600 ocenění po celém světě. Pěstují jak bílá, tak i červená, např. Airen, Macabeo, Chardonnay, Tempranillo, Syrah nebo Petit Verdot. Jejich nejlepší vína jsou v řadách Finca Vieja a Seňorio de Guadianeja a vyrábí se z hroznů Tempranilla.

Barva: Světle červená s dlouhým meniskem.

Vůně: Expresivní, živočišná s jemným kořenitým charakterem doprovázená nuancemi kůže a tabáku.

Chuť: Elegantní víno s dobrým tělem, strukturou a dlouhou dochutí.

Zrání: 24 měsíců v amerických dubových sudech a po té minimálně 36 měsíců na láhvi.

Snoubení s jídlem: Vhodné ke kořenitým úpravám dušeného masa, jehněčím kotletkám a zvěřině.

Ideální teplota podávání: 17-19 °C

Analytika vína: Alkohol: 12,5 %

O odrůdě Tempranillo:
Tempranillo je odrůda s téměř černými hrozny, obecně pěstovaná pro výrobu plných červených vín ve své domovině, Španělsku. Je hlavní odrůdou v Rioja a je často nazývána “královskou odrůdou Španělska”. Její jméno je zdrobnělinou španělského “temprano” (“raný”), v závislosti na skutečnosti, že dozrává o několik týdnů dříve, než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z Tempranilla se mohou pít mladá, ale ta nejdražší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají rubínovou barvu, aroma květin a bobulového ovoce, švestek, tabáku, vanilky, kůže a bylin.

Cena pro členy: 280 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV