FINCA NEGRA RESERVE CHARDONNAY 2011

RESERVE CHARDONNAY 2011
VALLE CENTRAL, CHILE

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Společnost byla založena Jaime and Miguelem Torres Vendrellovými v roce 1870. Jelikož Jaime nezanechal žádné dědice, byly jeho společnosti rozděleny mezi jeho bratry a synovce, včetně vinařství, které získal Miguel. Sklepy byly částečně zničeny během bombardování v lednu roku 1939. O rok později již nebyla vína prodávána ve velkém, nýbrž poprvé v lahvi s etiketou. Začátkem roku 1966 byly vysázeny první z netradičních odrůd, Cabernet Sauvignon a Chardonnay, a začaly se používat první nerezové tanky. Od té doby prodej Torresových vín na trhu prudce stoupl. Století udržovaná tradice ve spojení s výjimečnými polohami nejlepších vinic přináší i dnes své ovoce v podobě vysoce kvalitních vín.

Barva: Zářivá, světle žlutá se zelenkavými odlesky.

Vůně: Dominance odrůdových tónů (mango, meruňky), doplněná o vjemy vanilky a kokosu, získanými zráním v dubovém sudu.

Chuť: Harmonie mezi hustotou a svěžestí přechází ve výrazně ovocnou dochuť.

Snoubení s jídlem: Ideální partner k pečeným rybám, též ke krůtě či kuřeti v krémové omáčce.

Ideální teplota podávání: 10°C

Analytika vína: Alkohol: 13,5 %

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.