FINCA NEGRA RESERVE CABERNET SAUVIGNON 2009

RESERVE CABERNET SAUVIGNON 2009
VALLE CENTRAL, CHILE

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon

Historie: Společnost byla založena Jaime and Miguelem Torres Vendrellovými v roce 1870. Jelikož Jaime nezanechal žádné dědice, byly jeho společnosti rozděleny mezi jeho bratry a synovce, včetně vinařství, které získal Miguel. Sklepy byly částečně zničeny během bombardování v lednu roku 1939. O rok později již nebyla vína prodávána ve velkém, nýbrž poprvé v lahvi s etiketou. Začátkem roku 1966 byly vysázeny první z netradičních odrůd, Cabernet Sauvignon a Chardonnay, a začaly se používat první nerezové tanky. Od té doby prodej Torresových vín na trhu prudce stoupl. Století udržovaná tradice ve spojení s výjimečnými polohami nejlepších vinic přináší i dnes své ovoce v podobě vysoce kvalitních vín.

Barva: Čistá, rubínová.

Vůně: Kořenitá, s vjemy lékořice a černého rybízu, což je typické pro danou odrůdu.

Chuť: Hebká, s pevnou páteří, plná ovoce a taninů, dochuť je dlouhá a elegantní.

Snoubení s jídlem: Skvělé ke všem masovým pokrmům, obzvláště pak ke zvěřině a grilovanému masu.

Ideální teplota podávání: 18°C

Analytika vína: Alkohol: 14%

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.