FIN SINGLE VINEYARD MALBEC 2010

DEL FIN DEL MUNDO
NEUQUÉN, PATAGONIA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Mystika, obklopující tato vína, vychází z místa původu tohoto vinařství: rozsáhlé Patagonie v Argentině. Bodega Del Fin del Mundo je od roku 1996 průkopníkem v provincii Neuquén a objevitelem nového vinařského regionu. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína.

Barva: Tmavá granátově červená s fialovými odlesky.

Vůně: Intenzivní, květinová vůně fialek, máty, ovocné tóny švestkových povidel, kořenitý nádech hřebíčku a lékořice doprovázený dotekem kokosu a tabáku.

Chuť: Jemná, smyslná, masitá, plná a vyvážená s elegantní kyselinkou. Vyzrálé taniny a dlouhý závěr na patře.

Zrání: 18 měsíců ve francouzských a amerických dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Skvěle doprovodí argentinské steaky a BBQ.

Potenciál stárnutí: 5 až 6 let

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Analytika vína: Alkohol: 14%; Kyselost: 5,92 g/l; Zbytkový cukr: 2,45 g/l; pH: 3,70

STŘÍBRNÁ MEDAILE  IWSC -THE INTERNATIONAL WINE AND SPIRIT COMPETITION 2011  LONDÝN, VELKÁ BRITÁNIE

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou.