FIN DEL MUNDO RESERVA MALBEC 2006

BODEGA DEL FIN DEL MUNDO
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Vinařství Bodega del Fin del Mundo, založené v roce 1999, se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires – bezmála 1.000 km daleko, v mladém vinařském regionu. V překladu název znamená „vinařství z konce světa“, neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína. Mladé keře silné aromatické odrůdy zde pěstované jsou klimatizovány extrémně vysokým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C. Vína se projevují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.
Barva: Rubínová s fialovými odlesky.

Aroma: JZralých švestek s tóny vanilky a tabáku.

Chuť: Velmi ovocná s měkkými taniny a pěknou perzistencí v ústech.

Zrání: Mladé víno, s krátkým ležením v dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Červené maso, tučné ryby a těstoviny.

Archivace : 2-3 roky.

Ideální teplota podávání: 17-19 °C

Parametry:
Obsah alkoholu: 14%.

O Malbecu:
Modrá odrůda Malbec pochází z jihozápadní Francie, kde je stále pěstována pod názvem Cot. Přesto, mezinárodní povědomí o této odrůdě nevzrostlo díky tomu, co se děje ve Francii, ale díky současným trendům v Argentině.
Malbec se dostal do Argentiny koncem 19. stol. před tím, než epidemie Phylloxery zpustošila evropské vinice a přinutila vinaře roubovat keře na americké odolné podnože. V Argentině, díky uchránění od této epidemie, je většina keřů stále původních, neroubovaných. Víno z Malbecu je harmonické a má tmavou až fialovou barvu s výrazným aroma fialek a ostružin, a velmi dlouhý závěr s výraznou tříslovinou. V Evropě se používá do cuvée, ale největší rozmach prožívá jednoodrůdově v již zmíněné Argentině.