FIN DEL MUNDO RESERVA CABERNET SAUVIGNON 2006

RESERVA CABERNET SAUVIGNON 2006
PATAGONIE, ARGENTINA

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon

Historie: Vinařství Bodega del Fin del Mundo, založené v roce 1999, se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires – bezmála 1.000 km daleko v mladém vinařském regionu. V překladu název znamená „vinařství z konce světa“, neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína. Mladé keře silné aromatické odrůdy zde pěstované jsou klimatizovány extrémně vysokým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C. Vína se projevují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.

Barva: Sytě rubínová barva.

Vůně: Intenzivní aroma červeného bobulovitého ovoce jako je černý a červený rybíz a borůvky, s tóny vanilky, tabáku a kokosu.

Chuť: Harmonické, středně plné víno s příjemnou dlouhou dochutí.

Zrání: 12 měsíců (70 % in Franc. dubové sudy– 30% v Amer. dubových sudech).

Snoubení s jídlem: Skvěle se hodí ke grilovanému červenému masu, těstovinám a silných aromatickým sýrům.

Potenciál stárnutí: 2 – 7 let

Ideální teplota podávání: 17 – 19°C

Analytika vína: Alkohol: 14.4 %, Kyselinky: 5.40 g/l, Zb. cukr: 2.25 g/l., pH: 3.9

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšířil přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.