FELLIPE RUTINI MERLOT 2007

RUTINI WINES, BODEGAS  “LA RURAL”

FELIPE RUTINI RESERVA MERLOT 2007
RUTINI WINES, BODEGAS “LA RURAL”
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Merlot

Historie: Rutini je součástí jednoho z největších vinařství, zvaného “La Rural” a zároveň je jedním z nejstarších vinařství Argentiny. Od svého založení v roce 1885 bylo vinařství Rutini oceňováno za výjimečnou kvalitu a charakter svých vín. Spojení dlouhé vinařské tradice s touhou po neustálém vývoji a inovacích činí z Rutini Wines jednoho z předních a nejúspěšnějších vinařských producentů Argentiny.

Barva: Hluboká, tmavě fialová.

Vůně: Komplexní a harmonická, připomínající černé třešně a ostružiny, s integrovanými vjemy toastu a vanilky.

Chuť: Měkká a svůdná, po tmavém ovoci, s dlouhou a lahodnou dochutí.

Zrání: 12 měsíců ve francouzských sudech, 50% nových a 50% použitých.

Snoubení s jídlem: -

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Analytika vína: Alkohol: 13,5%, pH: 3.7, Kyseliny: 5.55 g/l

Pár slov o Merlotu:
Hrozen Merlotu lze rozeznat dle jeho řidší struktury a větších bobulí. Jejich barva má méně modročerných odstínů než Cabernet Sauvignon, mají tenčí slupku a méně taninů. Oproti Cabernetu dosahuje taktéž vyšší cukernatosti, s nižším obsahem kyseliny jablečné. Daří se mu na méně záhřevných půdách, nejlépe jílovitých s obsahem železa. Vinice raší dříve, což přináší riziko spálení mrazem a díky tenčí slupce je Merlot náchylný k zasažení plísní. Pokud je během doby kvetení špatné počasí, dochází často i ke sprchávání (opadu květů). Běžně Merlot dozrává cca. o dva týdny dřív-e, než Cabernet Sauvignon. Pro révu je důležitý stres ze sucha, nemá ráda přílišnou vlhkost, proto se doporučuje vinice vysazovat na dobře drenážovaných půdách, nejlépe na svazích. Redukce sklizně je nejdůležitějším krokem pro výrobu vysoce kvalitního vína. Známý vinařský konzultant Michel Rolland je hlavním zastáncem redukce úrody za účelem zvýšení kvality. Stáří vinic je taktéž důležitým faktorem, zlepšujícím výsledný charakter vína.