FELIPE RUTINI CHARDONNAY 2007

MENDOZA
ARGENTINA

Odrůda: 100% Chardonnay.

Historie: : Rutini je součástí vinařství zvaného “La Rural”, které má vinice v Maipu, Tupungato, Rivadavia a La Consulta v Mendoze. Vína rodiny Rutini patří ke špičce vinařství a spolu s víny vinařství Catena k nejlepším a nejznámějším vínům celé Argentiny. V současnosti je ke zpracování využívána nejmodernější technologie včetně pneumatických lisů a automatického promíchávání při fermentaci červených vín.

Barva: Zlatavá se zelenkavými odlesky.

Vůně: Velice intenzivní s tóny tropického ovoce a vanilky, získanými díky zrání v dubových sudech.

Chuť: Dobře strukturované a komplexní víno s koncentrovanou chutí tropického ovoce, nádechem vanilky a medu, mineralitou a elegantní dochutí.

Zrání: 9 měsíců – 50% nové a 50% jednou použité sudy.

Snoubení s jídlem: Dobře vychlazené skvěle doprovodí salát z mořských plodů, grilovaného humra či mořského ďasa.

Ideální teplota podávání: 10 -12 °C.

Parametry:
Obsah alkoholu: 13,5%.

Pár slov o Chardonnay:
Chardonnay je bílá odrůda, jejíž hrozny se vyznačují zelenou slupkou. Původ má v Burgundsku, vinařském regionu východní Francie, ale v současnosti je pěstována po celém světě, od Anglie po Nový Zéland. Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Je vinifikováno mnoha různými styly, od elegantních minerálních vín ze Chablis po plná, máslová Mersault a vína z Nového světa s tóny tropického ovoce.