FELIPE RUTINI CABERNET 2006

MENDOZA
ARGENTINA

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon

Historie: Rutini je součástí vinařství zvaného “La Rural”, které má vinice v Maipu, Tupungato, Rivadavia a La Consulta v Mendoze. Vína rodiny Rutini patří ke špičce vinařství a spolu s víny vinařství Catena k nejlepším a nejznámějším vínům celé Argentiny. V současnosti je ke zpracování využívána nejmodernější technologie včetně pneumatických lisů a automatického promíchávání při fermentaci červených vín.

Barva: Temně rudá.

Vůně: Ovocné aroma s tóny vanilky a čokolády, rozvíjející se do kořenitosti s nádechem kávy.

Chuť: Je ovocná s vyváženými taniny a tóny kakaa a sladkého dubu v příjemně hladkém závěru.

Zrání: 12 měsíců – 100% nových sudů z francouzského dubu.

Potenciál stárnutí: 7-8 let

Snoubení s jídlem: Grilované červené maso s výraznými omáčkami.

Ideální teplota podávání: 16-18º C

Parametry:
Obsah alkoholu: 13,5%.

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
I když může být Cabernet Sauvignon pěstován v různých klimatických podmínkách, je pro jeho použití pro odrůdové víno, nebo jako součást víceodrůdového vína, rozhodující klimatická teplota. Cabernet Sauvignon je jednou z nejpozději rašících a dozrávajících odrůd (obvykle 1-2 týdny po Merlotu a Cabernetu franc) a pro datum sklizně je rozhodujícím faktorem počasí během vegetačního cyklu. Globální oteplování zvýšilo počet teplých ročníků, stejně tak i možnost produkce odrůdového Cabernetu v Bordeaux, kde spojování s dalšími odrůdami zůstává spíše díky tradici a ideologiím. V některých regionech je klima důležitější než podloží. Chladnější oblasti dávají vzniknout vínům, která mají více bylinný charakter s tóny zeleného pepře, oproti vyzrálejším hroznům z teplejších oblastí, které dávají vzniknout vínům s tóny až přezrálého černého rybízu.