FAMIGLIA BIANCHI CHARDONNAY 2007

VALENTIN BIANCHI
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Podnikavý duch Dona Valentina a jeho oddanost neustálému hledání něčeho lepšího bylo důvodem založení vinařství, jeho rozvoje a zlepšování. Na prosluněných vinicích v oblasti San Rafael v Mendoze, z vybraných dovezených keřů, přizpůsobených místním klimatickým a půdním podmínkám, byla započata vzrušující historie vzniku nádherných vín Don Valentin Bianchi, podrobených nejpřísnější kontrole před cestou k zákazníkovi. Díky své historii, současnosti i budoucnosti je vinařství Bianchi nejnavštěvovanějším v zemi.

Barva: Světla zlatavá.

Vůně: Výrazná aromatická vůně s tóny vanilky, koření a tropického ovoce – banánů a ananasu.

Chuť: Plná, máslově nasládlá s tóny vanilky, hřebíčku a dochutí divokého medu.

Zrání: 8 měsíců francouzské dubové sudy: 33% nové, 33% jednou použité, 34% dvakrát použité – sur lie.

Snoubení s jídlem: Ideální k pokrmům z mořských plodů či pečenému masu.

Potenciál stárnutí: 5 – 6 let

Ideální teplota podávání: 10°C

Analytika vína: Alkohol: 14.620%, pH: 3.14, Kyseliny: 5.85g/l, Zbytkový cukr: 0.50 g/l

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.