ESTATE SELECTION FAMILY RESERVE 2004

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: Merlot, Syrah, Pinot Noir, Carmenére

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Temná červeno-černá barva.

Vůně: Komplexní aroma sušených švestek, černého pepře, zralých třešní doplněné o kouřové a vanilkové tóny.

Chuť: Delikátní bohatá chuť koncentrovaného ovoce s dobře zakomponovaným sudem a hedvábnými nasládlými taniny.

Zrání: 20 měsíců ve francouzských dubových sudech.

Snoubení s jídlem: -

Ideální teplota podávání: -

Analytika vína: Alkohol: 13,5%; Kyseliny: 5,96 g/L; pH:3,39

Pár slov o Merlotu :
Tradiční oblastí pěstování odrůdy Merlot je Francie. Tvoří páteř vín regionu Bordeaux, hlavně oblasti St. Émilion a Pomerol, kde leží světoznámý zámek Château Petrus, jehož vinice na těžké jílovité půdě, s vrstvami podloží prosycenými železem, jsou osázeny téměř výhradně Merlotem. Typický Merlot je rubínové až tmavě granátové barvy. Vůně je jemná, s tóny přezrálého černého rybízu a višní. Po delším ležení na láhvi se objevují tóny tabáku, lanýžů, kávy, čokolády nebo i hutného ovocného koláče. V chuti je patrný nízký obsah kyselin, plnost, hebkost, vláčnost, dlouhé doznívání.