ENTRECEPAS RESERVA

ENTRECEPAS
ENTRECEPAS RESERVA TEMPRANILLO
RIOJA D.O.Ca., ŠPANĚLSKO

Odrůda: 54% Tempranillo, 30% Graciano, 12% Mazuelo, 4% Garnacha.

Historie: Vinařství Entrecepas, zasazené v samém srdci Riojy, vyjadřuje dle znalců a milovníků delikátních vín skutečnou podstatu tohoto významného regionu. Svými komplexními a elegantními víny vás přenesou do světa plného nových prožitků.

Barva: Intenzivní rubínová.

Vůně: Vůně po červeném ovoci s lehkým nádechem sudu.

Chuť: Elegantní a plná chuť s melounovými tóny.

Zrání: Zrálo v amer. a franc. sudech po dobu 12 měsíců.

Snoubení s jídlem: Skvěle se snoubí s pečeným a grilovaným masem.

Potenciál stárnutí: 3 – 5 let

Ideální teplota podávání: 18°C

Analytika vína: Alcohol: 13.5 %

Pár slov o Gracianu:
Graciano je španělská modrá odrůda, pěstovaná zejména v oblasti Rioja. Víno z ní je charakteristické svojí hlubokou barvou, výraznou vůní a schopností stárnout. Daří se jí v teplých, suchých klimatech. Ve Španělsku dosahuje nízkých výnosů, ale je klíčovou složkou vín Gran Reserva v Rioja a Navarra, do kterých vnáší strukturu a potenciál zrání. V Austrálii se Graciano používá do asembláží s odrůdou Tempranillo, nebo jako jednoodrůdová záležitost. Ve Francii se pěstuje v Languedocu-Roussillon pod názvem Morrastel či Courouillade.