EL PERRO VERDE 2012

BODEGAS ÁNGEL LORENZO
RUEDA D.O., ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Verdejo

Historie: El Perro Verde je vynikajícím ztvárněním Verdeja, vyrobeného z hroznů vypěstovaných ve Španělsku v oblasti Rueda D.O. , které je součástí širšího regionu Castilla y Leon, ležícím severozápadně od hlavního města Madridu. Stejně jako kočka, Rueda měla několik “životů”. Keře révy vinné tam byly vysázeny více než před tisíci lety, pak byly zničeny révokazem kolem roku 1900. Hromadná výroba vína byla obnovena v roce 1970, a kvalita vinařského průmyslu se vrátila následující desetiletí.

Barva: Slámově žlutá se zlatavými odlesky.

Vůně: Aroma limetky, drcené lastury ústřic, ananasu, jablk v kombinaci s minerálními tóny.

Chuť: Svěží a výrazná ovocná chuť doprovázená vanilkovými tóny.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Kozí sýr, saláty nebo grilovaný losos.

Ideální teplota podávání: 8 – 10°C

Analytika vína: Alkohol: 13%

Pár slov o odrůdě Verdejo:
Verdejo je odrůda vína, která se po dlouhá staletí pěstuje ve Španělsku v regionu Rueda. Původ hroznů je v Jižní Africe a v 11. století se tato odrůda rozšířila právě do oblasti Rueda. Sklizeň hroznů probíhá většinou v noci, což znamená, že hrozny se dostanou do sklepů při té nejnižší teplotě, tedy mezi 10-15 °C. Pokud by se hrozny sklízely přes den, teplota vzduchu by mohla dosahovat 28-30°C. Nižší teploty znamenají méně oxidace či zahnědnutí hroznové šťávy. Vína Verdejo jsou aromatická, plná, s příjemnou měkkou dochutí.