DON PEDRO DE LA VEGA GRAN RESERVA 2006

DON PEDRO DE LA VEGA GRAN RESERVA 2006

DON PEDRO DE LA VEGA GRAN RESERVA 2006
BODEGAS EL VILLAR
VALENCIA D.O., ŠPANĚLSKO

Odrůda: : 90% Tempranillo, 10% Garnacha

Historie:Bodegas El Villar vznikla v 50. letech spojením vinařství Bodega de la Paz a Bodega de San Isidro. Vinařství leží ve starobylé vinařské oblasti Los Serranos v regionu Valencia. Tato oblast je jednou z nejstarších v D.O. Valencia. Vinohrady leží kolem městečka Villar del Arzobispo a bodega používá hrozny od místních pěstitelů i z okolních vesnic. V roce 2004 se výroba přestěhovala do nového prostoru s moderním vybavením a má kapacitu výroby a skladování na 10 milionů kg hroznů.

Barva: Tmavě rubínová

Vůně: Intenzivní vůně lesních plodů

Chuť: Vyvážené, plné víno s jemným dotekem dřeva, tóny bobulového ovoce a sametovými taniny. Je zakulacené, s dlouhým závěrem.

Zrání: Minimálně 2 roky na dubových sudech a další 3 roky na láhvi.

Snoubení s jídlem: Hodí se k červenému masu, zvěřině i k výraznějším sýrům.

Potenciál zrání: 4 – 8 let od data lahvování.

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Obsah alkoholu: : 13 %

Opakované objednávky:
Běžná cena: 365 Kč

Cena pro členy s 20% slevou: 392 Kč*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV.

Pár slov o odrůdě Tempranillo:
Tempranillo, často také nazývané Tinta del País nebo Tinta Fina, je odrůda s téměř černými hrozny a silnými slupkami, pěstovaná pro výrobu plných červených vín převážně ve Španělsku. Je hlavní odrůdou v oblastech Rioja a Ribera del Duero a je často nazývána „královskou odrůdou Španělska“. Její jméno je zdrobnělinou španělského „temprano“ („raný”), protože dozrává o několik týdnů dříve než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována i v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z odrůdy Tempranillo se mohou pít mladá, ale ta nejlepší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají tmavě rubínovou barvu, vůně a chuť pak obvykle tóny tmavého bobulového a peckovitého ovoce, květin, čokolády, tabáku, vanilky, kůže nebo bylin.

Můžete si objednat na members@clubdelvino.cz nebo volejte na tel. č. 222 210 648