DON PEDRO DE LA VEGA GRAN RESERVA 2006

BODEGAS EL VILLAR
VALENCIA D.O., ŠPANĚLSKO

Odrůda: : 90% Tempranillo, 10% Garnacha

Historie:Bodegas El Villar vznikla v 50. letech spojením vinařství Bodega de la Paz a Bodega de San Isidro. Vinařství leží ve starobylé vinařské oblasti Los Serranos v regionu Valencia. Tato oblast je jednou z nejstarších v D.O. Valencia. Vinohrady leží kolem městečka Villar del Arzobispo a bodega používá hrozny od místních pěstitelů i z okolních vesnic. V roce 2004 se výroba přestěhovala do nového prostoru s moderním vybavením a má kapacitu výroby a skladování na 10 milionů kg hroznů.

Barva: Tmavě rubínová

Vůně: Intenzivní vůně lesních plodů

Chuť: Vyvážené, plné víno s jemným dotekem dřeva, tóny bobulového ovoce a sametovými taniny. Je zakulacené, s dlouhým závěrem.

Zrání: Minimálně 2 roky na dubových sudech a další 3 roky na láhvi.

Snoubení s jídlem: Hodí se k červenému masu, zvěřině i k výraznějším sýrům.

Potenciál zrání: 4 – 8 let od data lahvování.

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Obsah alkoholu: : 13 %

Opakované objednávky:
Běžná cena: 365 Kč

Cena pro členy s 20% slevou: 392 Kč*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV.

Pár slov o odrůdě Tempranillo:
Tempranillo, často také nazývané Tinta del País nebo Tinta Fina, je odrůda s téměř černými hrozny a silnými slupkami, pěstovaná pro výrobu plných červených vín převážně ve Španělsku. Je hlavní odrůdou v oblastech Rioja a Ribera del Duero a je často nazývána „královskou odrůdou Španělska“. Její jméno je zdrobnělinou španělského „temprano“ („raný”), protože dozrává o několik týdnů dříve než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována i v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z odrůdy Tempranillo se mohou pít mladá, ale ta nejlepší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají tmavě rubínovou barvu, vůně a chuť pak obvykle tóny tmavého bobulového a peckovitého ovoce, květin, čokolády, tabáku, vanilky, kůže nebo bylin.