DON PEDRO DE LA VEGA GRAN RESERVA 2001

EL VILLAR
VALENCIA, ŠPANĚLSKO

Odrůda: Tempranillo.

Historie: Vinařský region Valencia se nalézá v provincii Valencia ve Španělsku a pokrývá oblast 15,000 hektarů. Skládá se z 87 vinic, které každoročně vyprodukují 76 mil. litrů vína. Bodegas El Villar vznikla sloučením Bodegy La Paz a Bodegy San Isidro v roce 1970.

Barva: Tmavě cihlová.

Aroma: Kůže, tabáku a čokolády, měkká struktura.

Chuť: Don Pedro je suché a silné, odrážející vůni, aniž by bylo předimenzované. Dochuť je dlouhá, s bohatým bylinným nádechem.

Zrání: 24 měsíců v sudu a další 3 roky na lahvi.

Snoubení s jídlem: Vhodně doplní lehčí těstovinové pokrmy.

Archivace: 4-5 let

Ideální teplota podávání: 16-18º C.

Parametry:

Obsah alkoholu: 13%.

Pár slov o Tempranillu:

Tempranillo je odrůda s téměř černými hrozny, obecně pěstovaná pro výrobu plných červených vín ve své domovině, Španělsku. Je hlavní odrůdou v Rioja a je často nazývána „královskou odrůdou Španělska“. Její jméno je zdrobnělinou španělského „temprano“ („raný”), v závislosti na skutečnosti, že dozrává o několik týdnů dříve, než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z Tempranilla se mohou pít mladá, ale ta nejdražší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají rubínovou barvu, aroma květin a bobulového ovoce, švestek, tabáku, vanilky, kůže a bylin.