DE MOSTAZAL RESERVA CABERNET SAUVIGNON 2009

CABERNET SAUVIGNON 2009
EYZAGUIRRE COLCHAGUA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon

Historie: V polovině 17. stol. opustila rodina Eyzaguirre svůj domov ve Vizcaya, Španělsku a odešla do Chile. Zde osázel francouzskými podnožemi jejich syn Domingo Eyzaguirre II jedny z prvních vinic v daném regionu a v blízkosti osady, založené mnichy z přilehlého Františkánského kláštera, vybudoval Vino de Eyzaguirre. Aby ochránili plody své práce, rozhodli se mniši balit lahve vína do jutových sáčků. Tento nápad se ve vinařství uchytil a stal se tradicí, která přetrvává dodnes. Dnes jsou jejich vína, též díky skvělým místním podmínkám pro pěstování révy, známa svojí výjimečnou kvalitou.

Barva: Rubínově červená.

Vůně: Zralých třešní a lesního bobulového ovoce, s netušeným dojmem černého čaje, hřebíčku, tmavé čokolády a grilovaného masa.

Chuť: Na patře je svěží až pikantní, kulaté, plné, s dlouhým, sametovým zakončením díky zralým, měkkým tříslovinám.

Zrání: 10 měsíců v nerezových tancích, 2 měsíce na láhvi.

Snoubení s jídlem: Úžasně se doplňuje s grilovaným nebo pečeným masem.

Ideální teplota podávání: 15 – 17°C

Analytika vína: Alkohol: 13,7%, Kyseliny: 5,07 g/L, pH: 3,42, Zbytkový cukr: 3,59 g/L

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.