CASAS DEL BOSQUE SAUVIGNON BLANC 2011

SAUVIGNON BLANC PEQUENAS PRODUCCIONES 2011
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Sauvignon Blanc

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon Blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Bledě slámová se zelenkavými odlesky.

Vůně: Tóny grapefruitu, bílého pepře a čerstvého zázvoru.

Chuť: Připomíná kdouli a bílou broskev, podpořenou kouřovým nádechem, vedoucím k minerálnímu (pazourek) závěru s jemným dotekem zelené jalapeño chilli papričky.

Fermentace: 80% vína zrálo v nerezu, zbylých 20% fermentovalo se selektivními kvasinkami v nových (5%) a jednou použitých (15%) franc. dubových sudech. Po 2 měsících bylo cuvée sceleno a stabilizováno vymražením, poté následovala filtrace a lahvování.

Snoubení s jídlem: Skvělé k mořským plodům, rybám či pikantní asijské kuchyni.

Ideální teplota podávání: 8 – 10°C

Analytika vína: Alkohol: 13.7 %, pH: 3.39, Kyseliny: 6.4 g/l, Zbytkový cukr: 2.6 g/l

Pár slov o Sauvignonu Blanc:
Hrozny Sauvignonu blanc mají zelenou slupku. Odrůda pochází z regionu Bordeaux v jižní Francii a její název je odvozen od francouzského sauvage („divoký”) a blanc („bílý”), díky svému historickému původu. Je vysázena v mnohých vinařských regionech světa (např. Chile) a dává pikantní, suchá a osvěžující bílá vína. Společně s odrůdou Riesling byl Sauvignon jednou z prvních ušlechtilých odrůd, lahvovaných v obchodovatelném množství pod šroubovým uzávěrem, převážně producenty z Nového Zélandu. Víno je vhodné konzumovat mladé, neboť zráním nezískává na kvalitě, vyjma některých v sudu vyzrávajících vín z Pessac-Leognan a Graves v Bordeaux, jež mohou následně zrát i patnáct let. Suché a sladké bílé Bordeaux, kde hlavní odrůdovou složkou je právě Sauvignon blanc, je opravdovým chuťovým zážitkem.