CASAS DEL BOSQUE RESERVA PINOT NOIR 2011

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Pinot Noir

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně. V roce 2013 vinařství získalo titul Chilské vinařství roku na mezinárodní výstavě vín „International Wine & Spirit“ v Londýně.

Barva: Intenzivní, zářivě rubínová.

Vůně: Jahod a dalšího bobulového ovoce, koření a popela.

Chuť: Svěží kyselina v kombinaci s delikátními tříslovinami činí toto víno příjemným a dobře pitelným.

Zrání: 6 měsíců v dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Vhodné ke kuřeti či krůtě, tučným rybám, těstovinám, dušené zelenině a terinám. Výborný ve spojení s kozími a ovčími sýry.

Potenciál stárnutí: 6 – 7 let

Ideální teplota podávání: 12 – 14°C

Analytika vína: Alkohol: 13,7,%; Kyseliny: 3,28 g/L; pH: 3,67 %

Pár slov o Pinotu Noir:
Pinot Noir je jednou z nejstarších odrůd, pěstovaných pro výrobu vína. Staří Římané znali tento hrozen jako Helvenacia Minor a vinifikovali jej již v prvním století po Kristu. Pinot Noir je náročná odrůda. Daří se jí pouze v odpovídajícím podnebí a půdě, se správnou péčí. Možná právě pro svoji náročnost je milovníky vín tak oblíbena. Je též nedílnou součástí Champagne, kde je jednou ze tří odrůd, určených pro výrobu šampaňského a dalších šumivých vín v jiných regionech. Na rozdíl od jiných modrých odrůd vykazuje odrůda Pinot Noir vysoké kvality v chladnějších a vlhčích klimatických podmínkách, které nabízí právě provincie Neuquén v argentinské Patagonii či údolí Casablanca v Chile.

Cena pro členy: 295 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV