CASAS DEL BOSQUE RESERVA CHARDONNAY 2010

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Světle žlutá

Vůně: Cuvée dvou Chardonnay z rozdílných poloh dává příjemné víno s aromaty subtropického ovoce jakým je papaya spolu s tóny broskví, to vše zabalené, díky vyzrávání v sudech, do komplexních vjemů smetanově dubových.

Chuť: V ústech je krémové, svěží, vyvážené, s dlouhým a příjemným závěrem.

Zrání: Fermentace probíhala v použitých franc. sudech, následně víno zrálo 9 měsíců bez větších zásahů.

Snoubení s jídlem: Ústřice, mušle, uzený losos, oliheň, humr, slanina, kuřecí, vepřové či telecí maso, bažant.

Ideální teplota podávání: 8 – 10°C

Analytika vína: Alkohol: 14.5%; Kyseliny: 5.57 g/L; pH: 3.35

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.