CASAS DEL BOSQUE LATE HARVEST 2006

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: Sauvignon blanc 100%

Historie: Casas del Bosque se nachází 70 km od Santiaga, hlavního města Chile, a 30 km od jednoho z nejdůležitějších přístavů Chile, Valparaiso. Bylo založeno roku 1993 jako butikové rodinné vinařství, se zaměřením na produkci vysoce kvalitních vín. Casas del Bosque vlastní vinohrady v Casablanca Valley, vyhlášeném kvalitou zde produkovaných vín. Vinařství zaručuje tu nejvyšší kvalitu díky pečlivému zpracování a kontrole celé vlastní produkce.

O Late Harvest: Hrozny pocházejí z vlastních vinic, ležících v nejzápadnějším cípu údolí Casablanca, s častým výskytem mlh.Velmi limitovaná produkce.

Barva: Intenzivní, zlato-žlutá.

Vůně: Ovocná, koncentrovaná, po mučence.

Chuť: Hluboká, s dobře zakomponovanou kyselinou a tóny dubového dřeva. Dlouhá dochuť.

O ročníku: Hrozny, napadené ušlechtilou plísní Botrytis, byly sbírány ručně počátkem srpna.

Vinifikace: Víno fermentovalo v použitých sudech z franc. dubu, za pomoci ušlechtilých kvasinek.

Zrání: 2 roky v sudech s minimálními zásahy.

Analytika vína: Alkohol:11,5%

Pár slov o Sauvignonu Blanc:
Hrozny Sauvignonu blanc mají zelenou slupku. Odrůda pochází z regionu Bordeaux v jižní Francii a její název je odvozen od francouzského sauvage („divoký”) a blanc („bílý”), díky svému historickému původu. Je vysázena v mnohých vinařských regionech světa a dává pikantní, suchá a osvěžující bílá vína. Společně s odrůdou Riesling byl Sauvignon jednou z prvních ušlechtilých odrůd, lahvovaných v obchodovatelném množství pod šroubovým uzávěrem, převážně producenty z Nového Zélandu. Víno je vhodné konzumovat mladé, neboť zráním nezískává na kvalitě, vyjma některých v sudu vyzrávajících vín z Pessac-Leognan a Graves v Bordeaux, jež mohou následně zrát i patnáct let. Suché a sladké bílé Bordeaux, kde hlavní odrůdovou složkou je právě Sauvignon blanc, je opravdovým chuťovým zážitkem.

Běžná cena: 250 ,-

Klubová cena: 200 ,-