CASAS DEL BOSQUE GRAN RESERVA SYRAH 2011

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Syrah

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Elegantní, fialová.

Vůně: Červeného ovoce a borůvek, okořeněná tóny černého pepře.

Chuť: Toto elegantní víno se od počátku do konce projevuje vyváženě, s dobrou silou a plným, dobře strukturovaným tělem, střední vyváženou kyselinkou a výraznou šťavnatostí.

Zrání: 12 měsíců ve franc. dubu a následně 6 měs. na lahvi.

Snoubení s jídlem: Skvělé s rostbífem či pečení.

Potenciál stárnutí: 4-5 let

Ideální teplota podávání: 18 °C

Analytika vína: Alkohol: 14%; Kyseliny: 5,61 g/l; pH: 3,58

Pár slov o Syrahu:
Syrah (nebo též Shiraz) je odrůda s tmavou slupkou, pěstovaná po celém světě pro výrobu silných červených vín. Ať již prodané jako Syrah nebo Shiraz, toto víno se těší obrovské oblibě. Syrah se produkuje samostatně, ale je používán i do kupáží. Po několika letech intenzivního vysazování byl Syrah v roce 2004 vyhlášen 7. nejpěstovanější odrůdou světa se 142,600 hektary (352,000 akry). Zkoušky DNA z roku 1999 odhalily, že Syrah je potomkem dvou bezvýznamných odrůd jihovýchodní Francie, Durezy a Mondeuse Blanche. Neměl by být zaměňován s Petite Sirah, což je synonymum pro odrůdu Durif, křížence Syrah a Peloursin, vzniklého v roce 1880.

Cena pro členy: 360 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV