CASAS DEL BOSQUE RESERVA SYRAH 2006

CASAS DEL BOSQUE
CASA BLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Syrah
Historie: Po mnoho let, Juan Cuneo Solari, syn italského imigranta, snil o vlastních vinicích, produkujících víno té nejvyšší kvality. V době, kdy se vinařský průmysl Chile soustředil na kvantitu na úkor kvality, Juan Cuneo usiloval o zachycení typických vlastností a charakteristických kvalit pro produkci premiových vín. Roku 1993 založil v údolí Casablanca vinařství Casas del Bosque. Byl mezi prvními, kteří se rozhodli využít tuto oblast za účelem pěstování vín a Casas del Bosque je jedním z mála rodinných vinařství v tomto údolí.
Barva: Elegantní víno s fialkově rudou barvou.
Aroma: Aroma černého pepře a džemu z borůvek a červeného ovoce.
Chuť: Na patře je šťavnaté, dobře strukturované, s plným tělem a harmonickou svěžestí. Elegantní od začátku až do konce.
Zrání: 12 měsíců ve francouzském dubu, následně lahvováno a ponecháno v klidu dalších minimálně 6 měsíců.
Gastronomie: Skvěle doprovodí hovězí pečeni i tenké plátky rostbífu.
Archivace : 4-5 let
Ideální teplota podávání: 18°C
Parametry:
Obsah alkoholu: 14%.
Celková kyselost: 5.61 g/l

O Syrahu:
Syrah (nebo též Shiraz) je odrůda s tmavou slupkou, pěstovaná po celém světě pro výrobu silných červených vín. Ať již prodané jako Syrah nebo Shiraz, toto víno se těší obrovské oblibě. Syrah se produkuje samostatně, ale je používán i do kupáží. Po několika letech intenzivního vysazování byl Syrah v roce 2004 vyhlášen 7. nejpěsto-vanější odrůdou světa se 142,600 hektary (352,000 akry). Zkoušky DNA z roku 1999 odhalily, že Syrah je potomkem dvou bezvýznamných odrůd jihovýchodní Francie, Durezy a Mondeuse Blanche. Neměl by být zaměňován s Petite Sirah, což je synonymum pro odrůdu Durif, křížence Syrah a Peloursin, vzniklého v roce 1880.