CASAS DEL BOSQUE GRAN RESERVA PINOT NOIR 2008

CASA BLANCA VALLEY
CHILE

Odrůda: 100% Pinot Noir

Historie: Casas del Bosque se nachází 70 km od Santiaga, hlavního města Chile, a 30 km od jednoho z nejdůležitějších přístavů Chile, Valparaiso. Bylo založeno roku 1993 jako butikové rodinné vinařství se zaměřením na produkci vysoce kvalitních vín. Casas del Bosque vlastní vinohrady v Casablanca Valley vyhlášeném kvalitou zde produkovaných vín. Vinařství zaručuje tu nejvyšší kvalitu díky pečlivému zpracování a kontrole celé vlastní produkce.
Barva: Intenzivně červená.

Aroma: Jahod a červeného bobulového ovoce, koření a zeminy.

Chuť: Skvělá vyváženost kyselin a delikátních taninů zaručuje příjemnou pitelnost vína.

Zrání: 11 měsíců v nových francouzských sudech, jednou stáčené po zasíření. Výsledkem je svěží a živé víno s famózním odrůdovým charakterem a excelentním potenciálem stárnutí.

Snoubení s jídlem: Nejlépe s lehkou úpravou těstovin.

Archivace : 4-5 let

Ideální teplota podávání: 16°C

Parametry:
Obsah alkoholu: 14%.

O Pinotu noir:
Pinot noir je modrou odrůdou révy Vitis vinifera. Její název vznikl z francouzského pojmenování pro borovici „pine“ a černá „noir“, vzhledem k podobnosti tvaru hroznu s borovicovou šiškou. Pinot noir se pěstuje po celém světě, převážně v chladnějších regionech, ale převážně se o něm mluví ve spojitosti s francouzským regionem Bourgogne. Vína z Pinotu noir jsou všeobecně považována za jedny z nejlepších na světě, ale jako odrůda je Pinot velice náročný na pěstování a celkové zpracování.