CASAS DEL BOSQUE RESERVA CARMENERE 2011

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Carmenere

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Temně rudá.

Vůně: Pronikavá, s tóny koření, pepře, zralých třešní, švestek a dubového dřeva.

Chuť: V ústech středně až plně tělnaté, s měkkými taniny a sametovostí, jež koresponduje s vjemy tmavého ovoce.

Zrání: Malolaktická fermentace probíhala v nových a jednou použitých franc. sudech. Víno následně zrálo 10 měsíců ve velkých sudech, s minimem zásahů.

Snoubení s jídlem: Skvělé v kombinaci s pokrmy s tomatovou omáčkou, jehněčím, kachnou, hovězím a výraznými sýry.

Potenciál stárnutí: 4-5 let

Ideální teplota podávání: 16-18°C

Analytika vína: Alkohol: 14 %, Kyseliny: 5, 8 g/L, pH: 3, 44.11

Pár slov o Carmenere:
Odrůda Carmenere má svůj původ v regionu Médoc v Bordeaux, Francii, kde byla využívána k výrobě temně rudých vín a používána do asembláží ze stejných důvodů, jako Petit Verdot. Dávno po tom, co byla zapomenuta, začala slavit úspěch v několika regionech mimo Francii. V Chile, spíše nedopatřením, zachovali vinaři tuto odrůdu po dobu posledních 150 let a vydávali ji, díky vzájemné podobnosti, za odrůdu Merlot. Až profesor Jean-Michel Boursiquot z Vinařské školy v Montpellier zjistil, že místní, dříve uzrávající odrůdou není Merlot, nýbrž právě Carmenére.

Cena pro členy: 252 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV