CASAS DEL BOSQUE CARMENERE 2007

CASAS DEL BOSQUE
CASA BLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Carmenere
Historie: Po mnoho let, Juan Cuneo Solari, syn italského imigranta, snil o vlastních vinicích, produkujících víno té nejvyšší kvality. V době, kdy se vinařský průmysl Chile soustředil na kvantitu na úkor kvality, Juan Cuneo usiloval o zachycení typických vlastností a charakteristických kvalit pro produkci premiových vín. Roku 1993 založil v údolí Casablanca vinařství Casas del Bosque. Byl mezi prvními, kteří se rozhodli využít tuto oblast za účelem pěstování vín a Casas del Bosque je jedním z mála rodinných vinařství v tomto údolí.
Barva: Temně rudá.
Aroma: Výrazná, s tóny koření, pepře, třešní, švestek a ušlechtilého dřeva. Tělnaté víno.
Chuť: V ústech se projevuje střední až vysokou plností, měkkými taniny a hebkostí chuti, evokující tmavé ovoce.
Zrání: Malolaktická fermentace probíhala v nových a jednou použitých francouzských sudech. Následně víno vyzrávalo 10 měsíců na dřevě.
Gastronomie: Skvělá kombinace s pokrmy na tomatové omáčce, jehněčím, kachnou, hovězím a zralými sýry.
Archivace : 4-5 let
Ideální teplota podávání: 16 – 18°C
Parametry:
Obsah alkoholu: 14%.
Celková kyselost: 5.8 g/l

O Carmenere:
Odrůda Carmenere byla hojně pěstována v Bordeaux před tím, než byly vinice zasaženy chorobou oidium (plíseň) a poté plošně zpustošeny phylloxerou (škůdce) v roce 1860. K novuosázení vinic si pak mnoho vinohradníků nezvolilo Carmenere, která je náročná na pěstování a náchylná k chorobám ve vlhkých klimatických podmínkách tohoto regionu a namísto toho se zaměřili na snadněji pěstovatelné odrůdy Merlot a Cabernet Sauvignon. Dnes se ve Francii vyskytuje již jen vzácně, zato se jí daří v ideálních podmínkách, které nabízí Chile. Skutečností je, že největší plocha vinic, osázená touto odrůdou, je právě v Chile, s více než 4,000 hektary (2006) v Central Valley. Jinak řečeno, Chile dnes pokrývá většinu světové produkce Carmenere, a to jak jako jednoodrůdového vína, tak též jako součásti cuvée.