CASAS DEL B. GRAN RES. CHARDONNAY 2008

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Světle žlutá.

Vůně: Svěží, ovocné aroma s jemným nádechem sudu, toastu a karamelu.

Chuť: Snoubí se v ní přirozená svěžest ovoce, díky kvašení části vína v nerezových tancích, s objemností a výrazností vína kvašeného v sudech.

Zrání: Toto víno se skládá ze dvou složek; 75% cuvée kvasilo a prodělalo malolaktickou fermentaci v sudech. Následně leželo v sudech 9 měsíců, aby se aroma vína dobře spojilo s aroma dubu. Zbylých 25% kvasilo v nerezových tancích, kvůli zachování svěžího ovocného charakteru.

Snoubení s jídlem: Skvělé s ústřicemi, mušlemi, uzeným lososem, kalamáry, humrem, slaninou, kuřetem, vepřovým, bažantem a telecím.

Potenciál stárnutí: 5 let

Ideální teplota podávání: 8 – 10°C

Analytika vína: Alkohol: 14.5%, Kyseliny: 5.42 g/L, pH: 3.38

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.