CASA VIVA PINOT NOIR 2007

CASA BLANCA VALLEY
CHILE

Odrůda: 100% Pinot Noir

Historie: Casas del Bosque se nachází 70 km od Santiaga, hlavního města Chile, a 30 km od jednoho z nejdůležitějších přístavů Chile, Valparaiso. Bylo založeno roku 1993 jako butikové rodinné vinařství se zaměřením na produkci vysoce kvalitních vín. Casas del Bosque vlastní vinohrady v Casablanca Valley vyhlášeném kvalitou zde produkovaných vín. Vinařství zaručuje tu nejvyšší kvalitu díky pečlivému zpracování a kontrole celé vlastní produkce.

Barva: Tmavě cihlová s granátovými odlesky.

Aroma: Elegantní, po černém rybízu, s dotekem dubového kouře.

Chuť: Ovocná, připomíná švestky, bobulovité ovoce a fialky, vyvážená čerstvou kyselinkou, s přetrvávající dochutí.

Snoubení s jídlem: Krůta, losos, vepřové, grilovaná zelenina a kuře.

Archivace : 2-3 roky

Ideální teplota podávání: 16-18 °C

Parametry:
Obsah alkoholu: 14%.

O Pinotu noir:
Pinot Noir je ušlechtilá modrá odrůda původem z Burgundska, dozrávající i v chladnějších klimatech, což např. u Cabernetu Sauvignon či Merlotu není možné. Její název vznikl z francouzského pojmenování pro borovici „pine“ a černá „noir“, vzhledem k podobnosti tvaru hroznu s borovicovou šiškou. Je nepředvídatelná a obtížná na pěstování i vinifikaci, ale vína z ní vyrobená patří k nejdelikátnějším na světě. Má se za to, že byla vyšlechtěna z lesní révy před 2000 lety. Používá se též při výrobě Champagne a faktem zůstává, že se jí zde použije více, než v celém burgundském Cote d’Or! Pěstuje se taktéž v Alsasku, Německu, USA, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandě, v Srbsku, Chorvatsku, Itálii atd., s menším či větším úspěchem.