CALLIA ALTA PINOT GRIGIO 2014

BODEGAS CALLIA
SAN JUAN, ARGENTINA

Odrůda: : 100% Pinot Grigio

Historie:Vinařství Bodegas Callia vzniklo z přesvědčení, že je možné vyrobit zcela nový styl vína. Během celého procesu pěstování hroznů a výroby vína se řídí jednotlivými fázemi měsíce, které podle zakladatelů vinařství mohou ovlivnit kvalitu výsledného produktu. Jejich vinice se nacházejí ve Valle de Tulum v regionu San Juan, druhé nejvýznamnější oblasti v Argentině. Díky stálému klimatu s jen malým objemem srážek zde mají hrozny optimální podmínky jako je dostatek slunečního svitu, lehkého vánku a suchého vzduchu z pouště. Výrazné teplotní rozdíly se pohybují od – 9°C v zimě po 45°C během léta. Průměrný věk keřů je 15 let. Bodegas Callia patří spolu s Bodegas Salentein do holandské skupiny M. P. Wines.

Barva: Světlá barva v odstínu bílého zlata.

Vůně: Výrazná květinová vůně s tóny medu a zralých citrusů.

Chuť: V ústech je svěží, s tóny pomeranče a pomela, zároveň nabízí příjemné sladší tóny zralého tropického ovoce.

Snoubení s jídlem: Hodí se k těstovinám, rizotům, salátům, drůbeži, bílým rybám a mořským plodům.

Ideální teplota podávání: 8 – 10 °C

Obsah alkoholu: 13 %

Opakované objednávky:
Běžná cena: 257 Kč

Cena pro členy s 20% slevou: 206 Kč*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV.

Pár slov o odrůdě Pinot Grigio:
Pinot grigio je populární bílou odrůdou, která se do dalších regionů celého světa rozšířila z francouzského Burgundska. Jelikož se jedná o zmutovanou modrou odrůdu Pinot noir, mají její bobule většinou šedomodrou barvu, ale mohou dozrát od lehce našedlé až po oranžovo-růžovou. Kromě Francie je rozšířena v chladnějších oblastech Evropy, jako je sever Itálie a Alsasko, pěstuje se ale i v Novém světě, např. na Novém Zélandu, v Austrálii a latinské Americe. V jednotlivých zemích má mnoho synonym: Rulandské šedé, Pinot Gris, Auxerrois Gris, Grauburgunder, Sivi Pinot. Vína z této odrůdy jsou velmi rozmanitá v závislosti na podnebí, půdě i stylu zvoleného vinařem. Většinou mají svěží kyselinku, různorodou ovocitost až kořenitost a širokou škálu barev.