BOTALCURA CARMENÉRE GRAN RESERVA 2009

BODEGA BOTALCURA
VALLE DEL MAULE, CHILE

Odrůda: 88% Carmenére

Historie: Botalcura je malá obec, která se nachází tři hodiny jižně od Santiaga a půl hodiny jízdy severovýchodně od města Talca. Pobřežní pásmo tvoří udolí Maule, v nichž je Botalcura zasazená mezi skalnatými kopci a obklopena nejčistší přírodou.Valle del Maule je podoblast údolí Central ,která je snad nejstarší chilskou vinařskou oblastí vůbec. Vinohrady se převážně rozprostírají na vulkánickém podloží a díky tomu tady vznikají krásná komplexní , silná červená vína.

Barva: Rubínová s fialovými odlesky.

Vůně: Expresivní s převládajícími tóny koření, ostružin, tabáku s lehkým dotykem vanilky.

Chuť: Vibrující, křupavá, mladé třísloviny s dobře propojenou kyselinkou.

Zrání: 6 let

Snoubení s jídlem: Pečené hovězí maso, vepřová panenka, lasagne, sýr Manchego.

Ideální teplota podávání: 18°C

Analytika vína: Alkohol: 14 %

Pár slov o Carmenere:
Odrůda Carmenére byla původně pěstována v oblasti Medoc ve francouzské oblasti Bordeaux, kde byla používána k produkci sytě červených vín a příležitostně používána pro účely míchání stejně jako Petit Verdot. Jméno Carmenére pochází z francouzského slova pro karmín, což poukazuje na karmínovou barvu podzimního listí. Nejvíce se Carmenére pěstuje v Chile a stále častěji se využívá k míchání s odrůdou Cabernet Sauvignon. Má sytě červenou barvu, ve vůni se mísí aroma červeného ovoce, koření a bobulí. Má třešňovitou, ovocnou chuť s kouřovými, kořenitými a zemitými tóny. Chuť může také připomínat tmavou čokoládu a tabák.