BOTALCURA CABERNET SAUVIGNON GRAN RESERVA 2009

BODEGA BOTALCURA
ÚDOLÍ MAULE, CHILE

Odrůda: 86 % Cabernet Sauvignon

Historie: Botalcura je malá obec,která se nachází tři hodiny jižně od Santiaga a půl hodiny jízdy severozápadně od města Talca. Pobřežní pásmo tvoří udolí Maule, v nichž je Botalcura zasazená mezi skalnatými kopci a je obklopena nejčistší přírodou.Valle del Maule je podoblastí údolí Central ,která je snad nejstarší chilskou vinařskou oblastí vůbec.Vinohrady se převážně rozprostírají na vulkánickém podloží díky tomu tady vznikají krásné komplexní ,silná červená vína.

Barva: Hluboká, rubínově-červená s vynikající jasností a střední viskozitou.

Vůně: Svůdná s červenými plody, zejména malin ,pikantní tóny muškátového oříšku, kmínu,verbeny,toust a vanilka.

Chuť: Struktura kyselin a tříslovin je elegantní a pevná, takže díky tomu je víno dobrým kandidátem na delší ležení v lahvi.

Zrání: 14 měsíců ve francouzském a americkém sudu

Snoubení s jídlem: Zvěřina, pečené hovězí maso, rajčatové pokrmy

Potenciál stárnutí: 6 let

Ideální teplota podávání: 18°C

Analytika vína: Alkohol: 13,5%

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Původ Cabernetu Sauvignonu po mnoho let není přesně znám. Je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se snad ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšířil přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Nejlepším Cabernetu Sauvignon produkuje vína s hlubokými tmavými barvami, které nabízejí komplexní vůně a koncentrované aromatické látky, od ostružin, crème de cassis, černé třešně, ostružiny, borůvky, tabák a cedrové dřevo.