DEL FIN DEL MUNDO RESERVA CHARDONNAY 2011

BODEGA DEL FIN DEL MUNDO
NEUQUEN, PATAGONIA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Mystika, obklopující tato vína, vychází z místa původu tohoto vinařství: rozsáhlé Patagonie v Argentině. Bodega Del Fin del Mundo je průkopníkem v provincii Neuquén a objevitelem nového vinařského regionu. Nachází se v San Patricio del Chañar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína.

Barva: Světle žlutá.

Vůně: Rozvinutá, s lehce tropickými tóny a vjemy toastu a vanilky.

Chuť: Vybraná, s dobrým tělem a strukturou, tóny broskví a zralých jablek jsou zabaleny do nuancí vypáleného dubového dřeva. Celkově harmonická s jemným dotekem dřeva.

Zrání: : 8 měsíců, 70% ve francouzských a 30% v amerických dubových sudech.

Snoubení s jídlem: Vhodné k bílému masu (od ryb a mušlí až po kuře, vepřové a další bílá masa).

Potenciál stárnutí: 4-5 let

Ideální teplota podávání: 8 – 10°C

Analytika vína: Alkohol: 14 %

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.

Cena pro členy: 313 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV