BERGSIG PINOTAGE 2009

BERGSIG ESTATE
BREEDE VALLEY, JIŽNÍ AFRIKA

Odrůda: 100% Pinotage

Historie: Tato doména, výstižně pojmenovaná Bergsig (Horská vyhlídka), je situovaná na svazích, kde se potkávají vysoko se tyčící Drakenstein a pohoří Hex River. Rodinná farma, založená roku 1843, je jednou z mála vinařských usedlostí v distriktu Breedekloof. Vlastní ji rodina Lategan a v současnosti ji řídí De Wet Lategan, který zastupuje již šestou generaci. Toto tradiční historické vinařství , situované na severním vstupu přechodu údolí Bains, se pyšní nejen skvělými víny, ale taktéž naprostou symbiózou s tamní faunou a flórou.

Barva: Tmavě burgundská, s rubínovým nádechem.

Vůně: Výrazná, po švestkách, tmavém bobulovém ovoci a cedru.

Chuť: Zakouřená, ovocná, podpořená strukturou jemných taninů.

Zrání: 18 měsíců v malých dubových sudech, z větší části amer., zbytek franc.

Potenciál stárnutí: 4 – 6 let.

Snoubení s jídlem: Vysoká zvěřina a divoká pernatá.

Ideální teplota podávání: 16°C

Analytika vína:Alkohol: 14.04%

Pár slov o Pinotage:
Lidé nepřijdou tak často do styku s lahví Pinotage, pokud nežijí v Jižní Africe, odkud pochází převážná část produkce této odrůdy. Nalezneme ji na několika vinicích v Novém Zélandu, Brazílii a Kalifornii, ale nejlepší je ochutnat ji z této divoké země, odkud pochází. Její jméno je kombinací první části “Pinot Noir” a poslední části “Hermitage”, jejích rodičů. Na pultech obchodů se neobjevila dříve než v 60. letech 20. stol. Typickými znaky vína z této odrůdy jsou robustní tělo, hluboká barva a distingované aroma. Stejně jako cokoliv jiného Vás kvalitní Pinotage může odměnit skvělým zážitkem, ale dodnes je bohužel tato odrůda stále spojována s levnými víny. Každopádně je to gastronomická odrůda, která se skvěle snoubí se zvěřinou.

Běžná cena: 391 ,-

Klubová cena: 313 ,-