BERGSIG CHARDONNAY 2010

BERGSIG CHARDONNAY 2010
BREEDE VALLEY, JIŽNÍ AFRIKA

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Tato doména, výstižně pojmenovaná Bergsig (Horská vyhlídka), je situovaná na svazích, kde se potkávají vysoko se tyčící Drakenstein a pohoří Hex River. Rodinná farma, založená roku 1843, je jednou z mála vinařských usedlostí v distriktu Breedekloof. Vlastní ji rodina Lategan a v současnosti ji řídí De Wet Lategan, který zastupuje již šestou generaci. Toto tradiční historické vinařství , situované na severním vstupu přechodu údolí Bains, se pyšní nejen skvělými víny, ale taktéž naprostou simbiózou s tamní faunou a flórou.

Barva: Zlato-slámová barva.

Vůně: Cuvée Chardonnay dvou poloh dalo vzniknout vínu s aroma subtropického ovoce jako je papaya, doplněného o tóny broskví, to vše podtržené krémovými komponenty po zrání v dubu.

Chuť: Bohatá máslová chuť doprovázená chutí citrusu, dlouhotrvající závěr.

Snoubení s jídlem: Ideální k pokrmům z mořských plodů či pečenému masu.

Ideální teplota podávání: 10°C

Potenciál stárnutí: 4-5 let.

Analytika vína: Alcohol: 14.11%

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.