ATEMPORAL BLEND 2007

ATEMPORAL BLEND 2007
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 43% Malbec, 36% Cab. Sauvignon, 11% Syrah, 10% Petit Verdot

Historie: Rodina d’Aulan vyrábí vína v několika vinařských regionech po celém světě, od Francie – místa svého původu – až po Maďarsko a Argentinu, kde v roce 1998 založila Alta Vistu. Vinařství se nalézá v srdci Chacras de Coria, 15 km jižně od Mendoza city. Tvoří jej historická budova, postavená roku 1899, plně zrekonstruovaná roku 2003, se špičkovou vinařskou technologií. Vinařství vyčnívá nad ostatními díky používání malých tanků, jež umožňují produkci vysoce kvalitních vín.

Barva: Intenzivně rudá.

Vůně: Malbec vnáší ovocno-květnaté aroma, zatímco Syrah nabízí tóny koření.

Chuť: Měkkost odrůdy Malbec v kombinaci s taniny odrůdy Cabernet Sauvignon a strukturou Petit Verdot utváří komplexní a harmonické víno s dlouhým závěrem.

Snoubení s jídlem: Marinovaná masa, pepper steak, zvěřina či zralé sýry.

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Potenciál stárnutí:

Analytika vína: Alkohol: 14.5%

Pár slov o Malbecu:
Malbec původně pochází z jihozápadní Francie a stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.