ALTAVISTA ATEMPORAL BLEND 2007

BODEGAS VIZCARRA
RIBERA DEL DUERO D.O., ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Tempranillo

Historie: José Manuel Vizcarra založil vinice Bodegas Vizcarra v osmdesátých letech, ještě před tím než se Ribera del Duero stala slavnou vinařskou oblasti. V roce 1991 jeho syn Juan Carlos Vizcarra pokračoval v otcových šlépějích a začal vyrábět první mladá vína a později barikovaná vína s nejrozšířenější místní odrůdou Tinta del País, u nás známou jako Tempranillo.

Barva: Temná rubínová barva.

Vůně: Intenzivní aroma černého a červeného ovoce, převážně zralých jahod, malin, švestek a nektarinek.

Chuť: Ovocná s tóny pepře, inkoustu a sladkého koření. Plné, příjemné víno s jemnou krémovou strukturou, svěžím koncem a mírnou tříslovinou.

Zrání: 12 měsíců, 60% americké dubové sudy, 40% francouzské dubové sudy.

Snoubení s jídlem: konfitovaná kachna, vepřové a hovězí maso, plněné žampiony.

Ideální teplota podávání: 16 – 17°C

Analytika vína: Alkohol: 14%

Pár slov o Tempranillu:
Tempranillo je odrůda s téměř černými hrozny, obecně pěstovaná pro výrobu plných červených vín ve své domovině, Španělsku. Je hlavní odrůdou v Rioja a je často nazývána „královskou odrůdou Španělska“. Její jméno je zdrobnělinou španělského „temprano“ („raný”), v závislosti na skutečnosti, že dozrává o několik týdnů dříve, než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z Tempranilla se mohou pít mladá, ale ta nejdražší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají rubínovou barvu, aroma květin a bobulového ovoce, švestek, tabáku, vanilky, kůže a bylin.

Běžná cena: – Kč za láhev
Cena pro členy: – Kč za láhev