ALTA VISTA PREMIUM TORRONTÉS 2011

ALTA VISTA
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Torrontés z oblasti Cafayate

Historie: Rodina D´Aulan produkuje vína v různých vinařských oblastech na celém světě, od Francie, země původu, až po Maďarsko a Argentinu, kde bylo v roce 1998 založeno vinařství Alta Vista. Vinařství se nachází v srdci Chacras de Coria, 15 km jižně od města Mendoza. Alta Vista Torrontés vinice se nachází v oblasti Salta, v 5400 m nad hladinou moře a jeho úspěch spočívá ve znamenité práci s terroirem. „Terroir“ je celková zemědělská způsobilost konkrétního území k pěstování révy vinné – tedy nejen půda, ale také makroekologické faktory (teplota, nadmořská výška, srážky), ale i tradice pěstování a lidský faktor.

Barva: Jasně žlutá barva.

Vůně: Delikátní květinové aroma bílého ovoce.

Chuť: Velmi živé, čisté a dobře pitelné víno.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Výborné ke grilované rybě, čerstvým korýšům a pečivu „focaccia“ s tapenádou.

Potenciál stárnutí: 2-3 roky

Ideální teplota podávání: 7 – 8°C

Získaná ocenění: 90 bodů International Wine Cellar (ročník 2011), 91 bodů Wine Advocate (ročník 2009)

Analytika vína: Alkohol: 14%; Kyselost: 7,05 g/L; pH: 3,21; Zbytkový cukr: 1,8 g/L

Pár slov o odrůdě Torrontés:
Původ odrůdy Torrontés je ve španělské Galícii, ale spíše uslyšíte o vínech této odrůdy ze suchých klimatů v pohoří Argentiny (v oblastech Catamarca, La Rioja, Mendoza, Salta, San Juan and Rio Negro), kde stala hlavní bílou odrůdou produkujících charakteristická a nezaměnitelná bílá vína. Torrontés je výrazné bílé víno se sladkou vůní růží a liči, s podtóny tropického exotického ovoce. Lehčí vína se prezentují tóny citrusu a jablek. Barevné odstíny mohou být od světlé žluto-zelené, až po sytě zlatou u pozdních sběrů.

Cena pro členy: 280 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV