ALTA VISTA PREMIUM MALBEC 2011

ALTA VISTA
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Rodina D´Aulan produkuje vína v různých vinařských oblastech na celém světě, od Francie – země původu – až po Maďarsko a Argentinu, kde bylo v roce 1998 založeno vinařství Alta Vista. Vinařství se nachází v srdci Chacras de Coria, 15 km jižně od města Mendoza. Historická budova vinařství byla postavena v roce1899 a plně zrekonstruována v roce 2003. Vinařství se odlišuje od všech ostatních díky zrání vína v malých tancích, což umožňuje produkovat vína té nejvyšší kvality.

Barva: Rubínově rudá.

Vůně: Vyzrálého červeného ovoce a koření.

Chuť: V ústech je měkké a kulaté, s velkou silou a dlouhotrvající dochutí.

Zrání: 12 měsíců ve franc. dubu z 80% a v amer. dubu z 20%

Snoubení s jídlem: Ideální s červeným masem, pikantní mexickou, indickou či italskou kuchyní (na bázi rajčatové omáčky), hodí se i k barbecue, chili a uzeninám.

Ideální teplota podávání: 15 – 16°C

Analytika vína: Alcohol: 14,5%

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.