ALTA VISTA PREMIUM EXTRA BRUT

ALTA VISTA
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Chardonnay – Blanc de Blancs

Historie: Rodina D´Aulan produkuje vína v různých vinařských oblastech na celém světě, od Francie – země původu – až po Maďarsko a Argentinu, kde bylo v roce 1998 založeno vinařství Alta Vista. Vinařství se nachází v srdci Chacras de Coria, 15 km jižně od města Mendoza. Historická budova vinařství byla postavena v roce1899 a plně zrekonstruována v roce 2003. Vinařství se odlišuje od všech ostatních díky zrání vína v malých tancích, což umožňuje produkovat vína té nejvyšší kvality.

Barva: Čistě zlatá.

Vůně: Světlého ovoce, jako jsou broskve a ananas, což tomuto Chardonnay dodává svěžest a energii.

Chuť: Vykazuje příjemnou harmonii a svěžest.

Fermentace: Při nízké kontrolované teplotě mezi 12 a 18°C. Kvašení v lahvi je ukončeno ve chvíli, kdy hladina zbytkového cukru dosáhne 2 gramů na litr a tlak v lahvi je 5,6 barů. Následně je víno vymraženo na -4°C po 7 dní kvůli stabilizaci.

Snoubení s jídlem: Ideální jako aperitiv či v kombinaci s rybími a drůbežími pokrmy.

Ideální teplota podávání: 7° – 8 °C

Analytika vína: Alkohol: 13%

Pár slov o Chardonnay:
Chardonnay je bílá odrůda, jejíž hrozny se vyznačují zelenou slupkou. Původ má v Burgundsku, vinařském regionu východní Francie, ale v současnosti je pěstována po celém světě, od Anglie po Nový Zéland. Pro nové a rozvíjející se vinařské regiony je vysazování Chardonnay něco jako „vstupní obřad“ a jednoduchý krok pro vstup na mezinárodní trh s vínem. Chardonnay je samo o sobě velice neutrální, se škálou aromat a chutí, obvykle spojovaných s vlivem místa původu a použití sudu. Je vinifikováno mnoha různými styly, od elegantních minerálních vín ze Chablis po plná, máslová Mersault a vína z Nového světa s tóny tropického ovoce. Chardonnay je po celém světě využíváno jako důležitá složka pro šumivá vína, včetně Champagne.

Běžná cena: 450 ,-

Klubová cena: 360 ,-