ALTA VISTA PREMIUM CHARDONNAY 2011

ALTA VISTA
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Casas del Bosque má své vinice v Casablanca Valley, privilegovaném místě v Chile, určeném pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň dává možnost činit kroky potřebné k produkci vín té nejvyšší kvality. Přes 80% jejich produkce je exportováno na nejnáročnější trhy světa. Casas del Bosque věří na tradici a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Barva: Světle nazelenalá žlutá barva.

Vůně: Aroma tropického ovoce s delikátními tóny toastovaného chleba.

Chuť: V ústech středně až plně tělnaté, s měkkými taniny a sametovostí, jež koresponduje s vjemy tmavého ovoce.

Zrání: Battonage (ležení na kalechí) – 30% vína v sudech po dobu 6 měsíců (50% francouzský a 50% americký dubový sud).

Snoubení s jídlem: Mořské plody, uzený losos, humr, slanina, kuřecí maso, vepřové maso, těstoviny se smetanovou omáčkou.

Potenciál stárnutí: 3 roky

Ideální teplota podávání: 9 – 10 ºC

Analytika vína: Alkohol: 14%; Kyseliny: 5,8 g/L; pH: 3,44.11

Pár slov o Chardonnay
Chardonnay je moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera), spontánní kříženec odrůd Pinot a Gouais Blanc. Název odrůdy je odvozen od názvu obce Chardonnay, nacházející se v Burgundsku, v departementu Saône-et-Loire na východě Francie odtud nejspíš také i pochází. Mimo Francii je pěstována především v USA, hlavně ve státech Kalifornie, Oregon a Washington. Výraz vína se mění podle klimatických a půdních podmínek. Chardonnay ze severnějších poloh může být čisté a spíše neutrální, v chuti minerální až ocelové s tóny zelených jablek a citrusů, s výraznou kyselinkou. Z teplých oblastí získává tropické tóny, především mango, banán, ananas, broskev a meloun, někdy i smetanu, med a karamel. Při výrobě vína v malých dubových sudech typu barrique víno může získat tóny vanilky, hřebíčku a toustu.

Cena pro členy: 280 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV