ALTA VISTA PREMIUM BONARDA 2007

ALTA VISTA
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Bonarda

Historie: Rodina D´Aulan produkuje vína v různých vinařských oblastech na celém světě, od Francie – země původu – až po Maďarsko a Argentinu, kde bylo v roce 1998 založeno vinařství Alta Vista. Vinařství se nachází v srdci Chacras de Coria, 15 km jižně od města Mendoza. Historická budova vinařství byla postavena v roce 1899 a plně zrekonstruována v roce 2003. Vinařství se odlišuje od všech ostatních díky zrání vína v malých tancích, což umožňuje produkovat vína té nejvyšší kvality.

Barva: Temně rubínová.

Vůně: Cherry švestek, s dotekem téru.

Chuť: Tmavého ovoce, podpořená příjemnou kyselinou. Hutná, s dobrou délkou. V ústech je víno příjemné, s uhlazeným tělem s dotekem máty.

Snoubení s jídlem: Vhodné k drůbeži, lososu a měkkým sýrům.

Ideální teplota podávání: 15 – 16 ºC

zotenciál stárnutí: 2-3 roky.

Analytika vína:Alkohol: 14%

Pár slov o Bonardě:
Bonarda je prastará modrá odrůda, původem z italského regionu Piemont. Mluvit o Bonardě může být zavádějící, neboť existují 3 nebo 4 různé odrůdy tohoto jména. Pravá Bonarda, Bonarda Piemontese, je paradoxně nejméně pěstována. Odrůda zvaná Bonarda existuje též v Argentině, a je zde po Malbecu druhou nejvysazovanější odrůdou, ale dodnes nebyla prokázána shoda s její italskou jmenovkyní. Pokud by to testy prokázaly, bylo by v Argentině vysázeno více Bonardy, než v Itálii. Název Bonarda pochází z italského buono (dobrá), pro sladkou chuť jejích hroznů. Ve skutečnosti je Bonarda často konzumována jako stolní odrůda.

Běžná cena: 350 ,-

Klubová cena: 280 ,-